Нотингам и Евертън направиха зрелищно равенство
Домакините стигнаха до важна точка в битката за оцеляване

Отборите на Нотингам и Евертън не излъчиха победител в среща от 26-ия кръг на Висшата лига. Двубоят завърши наравно 2:2, като Бренън Джонсън вкара два гола за домакините, а Демарай Грей и Абдулай Дукуре се разписаха за “карамелите”.

С това реми отборът на Нотингам е 14-и във временното класиране с актив от 26 точки. Тимът на Евертън остава в зоната на изпадащите с 22 пункта, колкото има и 17-ият в таблицаа Лийдс.

В 10-ата минута гостите от Евертън поведоха с гол от дузпа на Демарай Грей. Нотингам реагира десет минути по-късно. Бренън Джонсън беше намерен в наказателното поле и с прецизен удар вкара за 1:1.

В 29-ата минута “карамелите” отново поведоха. Абдулай Дукуре засече центриране с глава и не остави шансове на Кейлор Навас – 1:2.

След почивката домакините притиснаха своя съперник и в 77-ата минута изравниха. Бренън Джонсън получи в наказателното поле и вкара за 2:2.

В следващия кръг Нотингам има трудна визита на Тотнъм, докато Евертън приема Брентфорд.