Нова голова лекция с марка “Наполи”, хеттрик за Осимен
"Партенопеите" продължават да са без загуба през сезона

Наполи се откъсна с шест точки пред основните си конкуренти в Серия А, след като прегази и Сасуоло с 4:0 в среща от 12-ия кръг на италианската Серия А.

Съставът на Лучано Спалети оглавява колоната с 32 точки от 12 мача (10 победи и 2 равенства), следван от Милан, който има в актива си 26. Сасуоло остана на девета позиция с 15 точки.

“Партенопеите” излязоха напред в резултата след само четири минути игра, когато добре пласираният Виктор Осимен засече центриране на Квича Кварацхелия.

Наполи дублира аванса си в 19-ата минута, като и този път Осимен се разписа след асистенция на Кварацхелия.

В 36-ата минута резултатът вече бе 3:0 след гол Кварацхелия, дошъл след центриране на Марио Руи, а в 78-ата минута Осимен оформи както крайния резултат, така и хеттрика си.