Нюкасъл излезе на второто място след класическа победа над Лестър
Победната серия на "джордитата" в Премиър лийг продължава.

Съставът на Нюкасъл продължи победния си рейд във Висшата лига с нова убедителна победа.

Този път “свраките” се наложиха с класическото 3:0 над Лестър на “Кинг Пауър Стейдим” в мач от 17-ия кръг, с който английският шампионат бе подновен след паузата покрай Мондиала в Катар.

Още в 3-ата минута гостите поведоха след точно изпълнена дузпа от страна на Крис Ууд, а няколко секунди по-късно преднината на Нюкасъл бе удвоена след гол на Мигел Алмирон.

Крайният резултат на таблото оформи Жоелинтон в 32-ата минута и така “джордитата” записаха шести пореден успех в Премиър лийг.

Възпитаниците на Еди Хау вече заемат втората позиция в таблицата с актив от 33 точки и са само на 4 пункта от Арсенал, но “артилеситте”, разбира се, са и с два мача по-малко.

В следващия кръг Лестър ще гостува на Ливърпул, а Нюкасъл ще приеме на “Сейнт Джеймсис Парк” Лийдс.