Нюкасъл застана на пътя на Арсенал към Шампионската лига
Свраките нанесоха тежкия удар върху каузата на Артилеристите с два гола след почивката

Напомпаният от милионите на саудитското правителство Нюкасъл нанесе съкрушителен удар върху надеждите на Арсенал за спечелване на квота за Шампионската лига през следващия сезон, надделявайки над Артилеристите с 2:0.

Десет минути след началото на второто полувреме гостите си вкараха автогол – мощен пробив на Жоелтон по левия фланг беше последван от центриране, а в опита си да попречи на Калъм Уилсън Бен Уайт изпрати топката в собствената си врата.

Отбраната на гостите капитулира и в 85-ата минута, когато удар на Уилсън беше париран от Аарон Рамсдейл, но Бруно Гимараеш беше добре пласиран и окончателно прекърши тима от северен Лондон с находчивата си добавка.

Кръг преди края Арсенал остава на петата позиция във Висшата лига с 66 точки, две по-малко от яростния местен съперник Тотнъм. Нюкасъл е 12-и с 46 точки.

В последния уикенд на първенството съставът на Микел Артета приема все още несигурния за своя елитен статут Евертън, а Шпорите гостуват на отдавна изпадналия Норич.