Обзор на контролите, които изиграха родните клубове днес
Черно море с престижна победа над лидера в Румъния

Няколко контроли срещи се изиграха в днешния ден, като повечето от тях бяха първи в подготвителните лагери на тимовете от елитната ни efbet Лига.

Ботев Враца успя да надвие Спартак Плевен с 2:0. Точни за врачани бяха Жан-Пиер да Силва в 56-та минута и Антонио Георгиев пет минути преди края на срещата.

Почти по същото време Локомотив Пловдив допусна изненадваща загуба от Хебър. Отборът от Пазарджик победи с 1:0, а победният гол вкара Стилиян Тисовски още в 6-та минута на “Лаута”.

Септември София се справи безапелационно срещу Струмска Слава Радомир и ги победи с 4:0 пред погледа на Румен Чандъров. Головете за столичани паднаха в 3-та минута чрез Мартин Петков, в 24-та стана 2:0 след попадение на Костадин Илиев, а само пет след почивката Митко Митов покачи до 3:0. Крайното 4:0 оформи Валентин Йосков.

Във Варна местният Спартак победи с 2:1 Локомотив Горна Оряховица в неофициалния дебют на Димитър Димитр0в-Херо. В 24-та минута Божидар Тасев вкара за 1:0, а три преди почивката гостите изравниха с попадение на Димитър Костадинов. Успеха за варненци донесе Андриян Димитров.

Най-престижният успех беше за Черно море, след като варненци победиха моментния лидер в румънското футболно първенство Фарул Констанца. Единственият гол до брега на Черно море вкара Исмамил Иса в 38-та минута.

Елитният Арда изненадващо допусна поражение от Марица Пловдив. Домакините от Пловдив вкараха първи чрез Веселин Марчев в 62-та минута, а Арда изравни само минути по-късно с гол на Иван Тилев. Крайното 2:1 за Марица оформи Мартин Газиев в 71-та минута от дузпа.

В последната контрола днес Лудогорец допусна поражение от Хановер в Турция с 1:2. Николо Трезолди даде преднина на германския тим в 11-ата минута на срещата. Пет минути преди края на първото полувреме, Кирил Десподов възстанови равенството от дузпа. Дерик Кьон изведе отново Хановер напред в 82-ата минута.