Вииторул допусна гол и изостана с 2:1, но в този момент прожекторите угаснаха...

Двубоят в поредния на румънското първенство между Поли (Яш) и Вииторул (Констанца) – отборът на легендарния Георге “Джика” Хаджи, завърши куриозно.

Изтичаше 54-ата минута на срещата, когато домакините от североизточния град Яш реализираха втори гол, за да поведат с 2:1. Но буквално стотни преди топката да пресече гол-линията, осветлението на стадиона угасна.

Последваха разпалени разправии, като гостите претендираха, че прожекторите са спрели да работят, точно когато вратарят им е можел да реагира и да спаси удара.

В крайна сметка от Поли така и не съумяха да се справят с аварията и реферът на мача Габриел Младиновичи присъди служебна победа за Вииторул, след която отборът се изкачи на шесто място в класирането.

Тимът от Яш се свлече до 13-о място в таблицата, като това бе четвъртата му поредна загуба.