Бившият играч на Левски игра 65 минути, това бе и дебютното му попадение за тима

Българският нападател Божидар Краев реализира първото си попадение с екипа на Фамаликао, разписвайки се в ключовата победа на тима с 2:1 като гост на Витория Гимараеш в среща от 32-ия кръг на португалското първенство.

Успехът беше от изключително значение, тъй като с него Фамаликао си гарантира оставането в топ-дивизията.

Два кръга преди края на кампанията Фамаликао се изстреля на 10-а позиция с 37 точки, седем над зоната на изпадащите.

Краев започна като титуляр и изравни резултата в средата на първото полувреме, като това бе първия му гол за 2021 година. Домакините откриха след само пет минути игра след попадение на Бруно Дуарте.

Бившият нападател на Левски беше заменен в 65-ата минута, а към края Ериберто Тавареш донесе и победата с 2:1.

През януари Краев, който е собственост на датския Мидтиланд, беше преотстъпен под наем на Фамаликао. Договорката е той да остане при португалците до края на сезона.

Във вторник Спортинг Лисабон надделя над Боавишта с 1:0 и спечели титлата след 19-годишна пауза.