Пет шампионски залпа за изящен Ливърпул преди вдигането на трофея

Великолепен Ливърпул поднесе един от най-разкошните подаръци на своите привърженици, надигравайки гонещия място в Топ 4 Челси с 5:3 във вълнуващ голов спектакъл на “Анфийлд”, предхождащ връчването на шампионския трофей във Висшата лига.

В средата на първото полувреме маневреният Наби Кейта прониза Кепа Арисабалага със спиращ дъха изстрел в горния десен ъгъл, който със сигурност би задоволил претенциите и на най-изтънчените естети.

Малко след зрелищното попадение феерията край Мърси продължи с прелитането над Анфийлд на специално подготвен самолет с транспарант “Поздравления, шампиони – YNWA (б. р. – You’ll Never Walk Alone).

Седем минути преди почивката доминиращият Ливърпул дублира преднината си с ново магическо изпълнение, което възроди спомените за някои от най-запомнящите се голове на легендарния стадион.

Трент Аликзандър-Арнолд порази целта от пряк свободен удар, при който удивителната траектория, описана от топката се оказа неразрешим ребус за скъпоструващия Кепа.

Скоро гостите от “Стамфорд Бридж” трябваше за пореден път да осъзнаят, че гостуват на арената, ставала свидетел на някои от най-чутовните битки в историята на най-популярната игра.

Течеше 43-ата минута, когато Джини Вайналдум покачи на 3:0 с мощен шут отблизо, след като разколебаната отбрана на Сините не успя да изчисти топката след центриране на Анди Робъртсън от ъглов удар.

В добавеното време на първата част Челси все пак намери сили да върне едно попадение – Алисон блокира удар на Вилиан от няколко метра, но притичалият Оливие Жиру довкара кълбото почти от голлинията.

Канонадата към вратата на Кепа продължи и след подновяването на играта. Всъщност нямаше как да е по-различно, тъй като през втората част ансамбълът на Юрген Клоп атакуваше към най-прочутата трибуна в света – Коп.

След изкушаващо фалцово центриране отдясно на Аликзандър-Арнолд топката се вклини сред защитата в синьо, а Роберто Фирмино без забавяне я прати в мрежата с прецизен удар с глава.

В последната третина, преминала сред шума и блясъка от фойерверките на ликуващите край Анфийлд фенове на Червените, със силни изяви се отличи резервата на гостите Кристиан Пулишич.

Американският национал направи хубав рейд преди да асистира на Тами Ейбрахъм за 4:2, а малко по-късно съкрати изоставането на своя тим до един гол.

Последната дума отново бе на заслужения шампион, а петото попадение стана факт след мълниеносна контраатака, завършена от появилия се в игра след почивката Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Върджил ван Дайк можеше да прониже Кепа за шести път в самия край, но стреля над гредата от съвсем близко разстояние.