Тимът от Габрово е един от отборите в най-добра форма в края на сезона

Янтра Габрово записа успех с 1:0 при визитата си на Добруджа в среща от 33-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение в мача вкара Християн Кожухаров от дузпа в 47-ата минута. Габрвоци стигнаха до успеха, въпреки че от 13-ата минута играха с човек по-малко след директен червен картон на Петър Казаков.

През първото полувреме нямаше много голови положения, като основното действие бе изгонването на Казаков в 13-ата минута за спиране на чисто голово положение. Добруджа обаче не успя да натисне съперника и да създаде добри положения пред вратата на Иван Гошев.

В началото на втората част главният рефер Неделчо Гаджалов отсъди спорна дузпа за Янтра. Християн Кожухаров застана зад топката и вкара за 0:1.

До края на двубоя домакините притиснаха своя опонент, но отбраната на габровци се представи на ниво.

Със спечелените три точки в Добрич, тимът на Янтра се изравни с 9-ия в класирането Струмска слава с по 34 точки, докато Добруджа е 13-и в таблицата с 30 пункта.