Ботев Враца ще продължи борбата си за оцеляване с Царско село.

Тимът на Пирин Благоевград се наложи с минималното 1:0 при гостуването си на Ботев Враца на стадион “Христо Ботев” в мач от 29-ия кръг на Първа лига.

Единственото попадение в двубоя падна в 20-ата минута, когато Станислав Манолев с истински “снаряд” по диагонала разпечата вратата на Христо Георгиев.

Победата гарантира мястото на “орлетата” в Първа лига и през следващата кампания, докато врачани се провалиха в дебюта на новия треньор Дженаро Йецо и ще продължат битката си за оцеляване с Царско село.

Пирин си гарантира мястото в елита след гол-шедьовър на Манолев 1

Първото по-любопитно положение в мача се откри пред вратата на “орлетата” още в 4-ата, когато Красимир Тодоров отправи невероятен удар с левия крак, но Янко Георгиев демонстрира страхотен рефлекс и изби с една ръка в ъглов удар.

В 18-ата минута централният нападател на Ботев Враца – Браян Варгас, проби добре през центъра и шутира от далечно разстояние, но стражът на Пирин спаси лесно.

2 минути по-късно обаче гостите от Благоевград излязоха напред в резултата след блестящ бомбен изстрел по диагонала от Станислав Манолев, който не остави никакви шансове на Христо Георгиев.

Пирин си гарантира мястото в елита след гол-шедьовър на Манолев 2

Малко преди края на първото полувреме Юлиан Ненов стреля от границата на наказателното поле, но футболист на Пирин блокира удара му.

10 минути след подновяването на играта за втората част Николай Бодуров засече с глава центриране от ъглов удар, но изпълнението му премина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

Сериозни искри пламнаха на терена в 72-ата минута, когато след единоборство между Светослав Дяков и Красимир Тодоров. В разправията се включиха и други играчи на терена, а главният съдия Никола Попов бе принуден да покаже четири жълти картона.

Малко преди края на срещата Юлиан Попев отпрани коварен изстрел от границата на наказателното поле, но Янко Георгиев предотврати опасността със сигурна намеса.

Снимки: startphoto.bg

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Ботев Враца: 33. Христо Георгиев – 2. Валери Христов, 3. Луиз Соарес, 22. Диего Фераресо, 77. Мартин Николов – 10. Теодор Георгиев – 28. Красимир Тодоров, 17. Чавдар Ивайлов, 94. Юлиан Ненов (к), 11. Виктор Василев – 19. Браян Переа

Резерви: 1. Любомир Василев, 8. Митко Панов, 21. Христиан Петков, 14. Асен Русинов, 16. Пламен Спасов, 20. Мохамед Бентахар, 4. Пламен Петров

Старши треньор: Дженаро Йетсо

Пирин Благоевград: 21. Янко Георгиев – 17. Спас Георгиев, 5. Николай Бодуров (к), 3. Петър Занев, 6. Юлиян Попев – 18. Светослав Дяков, 14. Стилиян Николов, 11. Станислав Манолев – 31. Красимир Станоев, 29. Станислав Костов, 71. Антон Карачанаков

Резерви: 1. Марио Кирев, 26. Иван Тасев, 10. Казуки Такахаши, 9. Преслав Йорданов, 38. Александър Дюлгеров, 73. Венцислав Бенгюзов, 45. Христофор Хубчев

Старши треньор: Радослав Митревски