Пирин си върна първото място след бой по Локо (ГО)
"Орлетата" спечелиха с 5:1 двубоя от 24-ия кръг

Пирин Благоевград е едноличен лидер във Втора лига след разгромна победа с 5:1 над Локомотив Горна Оряховица.

„Орлетата“ решиха всичко в мача още през първите 45 минути, вкарвайки четири безответни гола.

⚽ Край на мача.

#PirLok #СамоПирин #ПътятКъмСлавата

Posted by Пирин Благоевград/Pirin Blagoevgrad on Monday, March 22, 2021

Орлин Старокин даде начало на головото шоу в 20-ата минута, а в 31-ата Амтон Карачанаков удвои след брилянтно изпълнение от фаул.

Две по-късно отбраната на гостите не се справи добре след избита топка от Християн Христов, от което се възползва Гурам Гощелиани, оформяйки класиката.

Пет минути преди края на първото полувреме Спас Георгиев също записа името си сред голмайсторите.

Гощелиани вкара пети гол във вратата на „железничарите“ в 53-ата, а гостите успяха да стигнат до почетно попадение в 79-ата, което бе дело на Мирчев.

Така Пирин вече е първи с 49 точки, следван от Локомотив София с 46. Локо Горна Оряховица остава на 13-ата позиция с 19 точки.