Порто обърна Лацио в ЛЕ, Мартинес герой за “драконите” (ВИДЕО)
"Римските орли" удариха първи в срещата, но домакините се поздравиха с крайния успех.

Португалският гранд Порто се наложи с 2:1 над италианския Лацио на “Ешадио ди Драгао” в първа плейофна среща между двата тима в Лига Европа.

Реваншът в Италия е на 24 февруари от 17:45 часа, а правилото за повече отбелязани голове на чужд терен вече не важи.

“Римските орли” излязоха напред в резултата в 23-ата минута, когато Матиа Закани бе точен с пета след заучено положение от ъглов удар.

8 минути преди края на първото полувреме обаче Порто върна равенството на таблото след попадение с глава на Тони Мартинес.

В 49-ата минута домакините стигнаха и до пълния обрат в срещата. Голът до голяма степен падна по сходен начин като първия във вратата на Лацио. Жоао Марио намери отново Мартинес, който оформи крайното – 2:1.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Порто: Коста, Зайду, Пепе, Мбемба, Жоао Марио, Урибе, Груич, Отавио, Пепе, Мартинес, Виера;

Лацио: Стракоша, Раду, Фелипе, Патрик, Марушич, Алберто, Лейва, Милинкович-Савич, Закани, Педро, Андерсон.