Манчестър Юнайтед надделя над ЛАСК Линц с 2:1 в мач-реванш от 1/8-финалите в Лига Европа и с общ резултат 7:1 си осигури място на четвъртфиналите във втория по сила европейски клубен турнир.

Червените дяволи започнаха доста пестеливо и през цялото първо полувреме не съумяха да нанесат нито един точен удар във вратата на австрийците.

Настроението на “Олд Трафорд” стана още по-минорно десет минути след паузата, когато Филип Визингер направи безпомощен стража на Юнайтед Серхио Ромеро, за да даде изненадващ аванс на своя ЛАСК.

Отговорът на домакините обаче бе мълниеносен и само две минути по-късно останалият очи в очи с Александър Шлагер Джеси Лингард изравни, възползвайки се от чудесното подаване на Хуан Мата.

Юнайтед стигна до пълен обрат стотина секунди преди изтичането на редовните 90 минути благодарение на 23-ия гол за сезона на Антони Марсиал като асистенцията и този път бе записана на името на Мата.

На четвъртфиналите Манчестър Юнайтед ще се изправи срещу датския Копенхаген.