Той се подвизава по румънските терени от 2015-та година

Българският защитник Радослав Димитров записа своя мач номер 200 в румънското футболно първенство при ремито 2:2 на своя клуб Сепси срещу шампионите от ЧФР Клуж в среща от 29-ия кръг.

Димитров влезе като резерва в 62-а минута на мястото на Михай Балаша и така достигна до впечатляващото постижение. Димитров се подвизава по румънските терени от 2015-та година, като от тогава бе част от три клуба – Ботошани, Крайова и Сепси и се нареди в топ 10 по изиграни мачове сред чужденците в Румъния.

Сепси поведоха срещу Клуж с гол на Марк Тамаш, а гостите обърнаха развоя на цялата среща само за четири минути след почивката с попадения на Юри Матиаш и Ранжело Янга. В 74-а минута Павол Сафранко изравни за крайното 2:2 и донесе точката за Сепси.

ЧФР Клуж изпусна добра възможност да оглави класирането на Румъния и остава втори на точка след лидера Фарул Констанца. Сепси е шести в таблицата