Райо най-после победи у дома през 2022 година
Колебливото представяне на Валенсия продължи - трета загуба от началото на сезона

Райо Валекано надделя над Валенсия с 2:1 в среща от петия кръг на испанската Ла Лига, като това бе първа домакинска победа за тима от мадридското предградие Вайекас през тази година.

Иси Паласон откри с удар с глава след само пет минути игра, а преотстъпеният от Барселона Нико Гонсалес дублирава аванса им седем минути след почивката.

Силите на Валенсия стигнаха само за утешително попадение на Муктар Диакаби в добавеното време, при което вратарят на Райо Столе Димитриевски можеше да се намеси доста по-убедително.

Успехът изстреля Райо в челната десетка на подреждането с актив от 7 точки. Колебливият Валенсия остана на 12-а позиция с 6 точки.