Кралският клуб се подхлъзни във втора поредна среща

Бойкият тим на Райо Валекано нанесе първа загуба на Реал Мадрид в испанското първенство, постигайки победа с 3:2 в последната среща от 13-ия кръг на Ла Лига.

След второто поредно подхлъзване – преди седмица Кралският клуб завърши наравно с Жирона, съставът на Карло Анчелоти остана на втора позиция във временното класиране с 32 точки, две по-малко от лидера Барселона.

Райо пък се изкачи на осмо място с 21 точки, колкото има и седмият в подреждането Атлетик Билбао.

Райо пребори Реал, Барса остава на върха 1

Домакините се насладиха на летящ старт и откриха резултата след само пет минути игра след скоростна акция – Алваро Гарсия комбинира с бившия играч на Реал Фран Гарсия на левия фланг, той от своя страна напредна и намери Комесаня, който с прецизен шут не остави шансове за Тибо Куртоа.

Гостите обаче не само заличиха изоставането, а се сдобиха и с аванс след две попадения в рамките на четири минути. Лука Модрич материализира дузпата, отсъдена за съприкосновение между  Фран Гарсия и започналия за първи път като титуляр през този сезон Марко Асенсио.

Всъщност реферът първо подмина ситуацията, но след като я прегледа на монитора, посочи бялата точка. В 41-ата минута Реал вече водеше с 2:1, след като Милитао беше точен с глава.

Райо пребори Реал, Барса остава на върха 2

Райо обаче никакво намерение да развява белия флаг и още преди почивката се върна в играта – след няколко блокирани шута топката попадна у Алваро Гарсия, който прониза Куртоа с изстрел в близкия ъгъл.

Напрегнатото противоборство продължи и през втората част, а след час игра наставникът на Райо Андони Ираола получи червен картон за бурно оспорване на съдийско решение.

В средата на полувремето пък се стигна до дузпа за домакините. Куртоа парира удара на Оскар Трехо, но съдията забеляза, че белгийският страж не е стъпил с двата си крака върху голлинията и нареди повторно изпълнение. Този път Трехо бе точен – 3:2!

РАЙО ВАЛЕКАНО – РЕАЛ МАДРИД 3:2 (2:2)
ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Комесаня (5), 1:1 Модрич (37-дузпа), 1:2 Милитао (41), 2:2 Алваро Гарсия (44), 3:2 Трехо (68-дузпа)

РАЙО ВАЛЕКАНО: Димитриевски, Балиу, Лежюн, Катена, Франсиско Гарсия, Валентин, Комесаня, Иси, Трехо, Алваро Гарсия, Камейо
РЕАЛ МАДРИД: Куртоа, Карвахал, Милитао, Алаба, Менди, Чуамени, Модрич, Валверде, Асенсио, Винисиус, Родриго