РБ Лайпциг допусна грешка още на старта в Бундеслигата
"Червените бикове" не успяха да преодолеят Щутгарт на "Мерцедес-Бенц Арена".

Един от претендентите за челните позиции в Бундеслигата през този сезон – РБ Лайпциг, стъпи грешно още в първия си мач за новата кампания в Германия.

“Червените бикове” не успяха да спечелят срещу Щутгарт на “Мерцедес-Бенц Арена”, като двата тима завършиха наравно – 1:1.

Съставът на РБ Лайпциг поведе още в 8-ата минута, когато Дани Олмо пусна коженото кълбо към Кристофър Нкунку, който със силен удар по земя бе точен.

Домакините обаче изравниха резултата в 31-ата минута. Саша Калайджич с хитро подаване намери Науиру Ахамада, който навлезе в наказателното поле и с премерен удар възстанови равенството, като по този начин донесе и точката за Щутгарт.

В следващия кръг отборът на РБ Лайпциг е домакин на Кьолн, а Щутгарт ще гостува на Вердер Бремен.