РБ Залцбург обърна ЦСКА в Австрия, контролата не завърши
Двубоят бе прекъснат заради инцидент с човек край тъч линията

ЦСКА допусна поражение с 1:2 от австрийския РБ Залцбург в приятелски мач в Австрия. Двубоят не завърши, тъй като в 70-ата минута човек край тъч линията загуби съзнание и се наложи хеликоптер да влиза на терена, за да го транспортира до болница.

ЦСКА отрки резултата в 28-ата минута след страхотно попадение на Станислав Шопов, което бе първо за него с екипа на “армейците”. Халфът прати топката във вратата на австрийския гранд директно след центриране от пряк свободен удар – 1:0.

РБ Залцбург имаше надмощие в следващите минути и възстанови равенството в 37-ата минута. Хърватският нападател Роко Шимич засече след центриране от корнер и не остави шансове на Бусато – 1:1.

Седем минути след началото на втората част РБ Залцбург направи пълен обрат с попадение на Жуниор Адаму. Той се възпозлва от грешка на Бусато, който излезе неразчетено, като играчът на австрийците прати топката в мрежата – 1:2.

В 56-ата минута Калоян Кръстев стреля покрай вратата. Малко след това от лагера на австрийския тим имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.

В 65-ата минута Бусато направи две страхотни спасявания и остави ЦСКА близо до своя съперник в резултата. Пет минути след това обаче мачът бе прекратен. Около резервната скамейка на “червените” човек от персонала на стадиона загуби съзнание. Малко по-късно съдията свири край на срещата, като двата тима се съгласиха мачът да завърши.

Състави:

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 21. Юга, 6. Петров, 13. Минков, 3. Жеферсон, 11. Туфегджич, 15. Вион, 27. Гарсес, 8. Шопов, 14. Кръстев (през второто полувреме в игра влизат: Варела, Баи, Морено, Дончев, Папазов, Вилдсхут, Махмутович, Евтимов)

РБ Зальбург: 1. Мантл, 2. Бремф, 23. Симич, 24. Диара, 32. Форсон, 44. Тижани, 48. Овусу, 51. Ибертсбергер, 52. Васкез, 54. Молнар, 95. Бернардо