Реал изстудява шампанското
Карим Бензема пропусна две дузпи за 7 минути в началото на втората част

Реал Мадрид направи огромна крачка към жадуваната титла в Ла Лига, надделявайки с 3:1 при гостуването на Осасуна в среща от 33-ия кръг.

Двубоят в Памплона ще се запомни и двете пропуснати дузпи от Карим Бензема в рамките само на седем минути в началото на второто полувреме.

Давид Алаба даде аванс на Мадрид още в 12-ата минута, но в ответната атака Анте Будимир изравни.

В самия край на първото полувреме Марко Асенсио направи 1:2 с находчива добавка, след като удар на Дани Себайос беше отразен от стража на домакините Серхио Ерера.

Реал реализира трети гол в шестата минута от добавеното време на срещата. Карим Бензема отне топката в половината на Кралете, след което комбинира с Винисиус Жуниор.

Бразилецът напредна и навлезе в наказателното поле на Осасуна, последва пас към Лукас Васкес, който уверено оформи крайния резултат – 1:3.

Реал оглавява класирането със 78 точки от 33 мача, следван от Атлетико с 61. На трета позиция е Барселона с 60, но от 31 изиграни срещи.

При определени стечения на обстоятелствата Реал може да спечели 35-ата си шампионска титла още тази седмица.