Реал Мадрид без Бензема се издъни срещу Жирона
"Белият балет" с второ равенство на собствен терен за сезона в Ла Лига

Отборите на Реал Мадрид и Жирона завършиха наравно 1:1 в мач от 12-ия кръг на Ла Лига. Двете попадения бяха отбелязани след почивката, като Винисиус даде аванс на “белия балет” в 70-ата минута, а Кристиан Стуани изравни десет по-късно.

Това бе едва втора грешна стъпка за Реал в първенството през сезон 2022/23. Отборът на Карло Анчелоти имаше десет победи и едно реми – 1:1 срещу Осасуна на “Сантяго Бернабеу”. Така Реал вече има само точка аванс пред втория Барселона, който снощи надви Валенсия с 1:0 на “Местая”.

Звездата на “лос бланкос” Карим Бензема отново бе извън групата поради контузия. Отсъствието му на върха на атаката се усещаше и нямаше кой да завършва атаките на Реал. През първото полувреме отборът на Карло Анчелоти имаше девет ситуации пред вратата на съперника, като само на два пъти намери очертанията на вратата.

След почивката Реал трудно пробиваше през защитата на съперника. Все пак в 70-ата минута Винисиус откри, след като засече от близо центриране на Валверде – 1:0.

В 72-рата минута вратарят на гостите направи страхотно спасяване при удар на Асенсио. Осем минути по-късно Аснесио игра с ръка в наказателното си поле и гостите получиха дузпа.

Кристиан Стуани бе безпогрешен от бялата точка и отбеляза за 1:1. Ветеранът вкара трети гол в последните си четири мача за каталунския тим.

В 90-ата минута попадение на Родриго бе отменено след намеса на ВАР. Секунди след това “белият балет” остана с човек по-малко, след като Тони Кроос бе изгонен за втори жълт картон. Германският национал няма да вземе участие в гостуването на Райо Валекано в следващия кръг.