Реал Мадрид едвам измъкна точката срещу 10 от Атлетико Мадрид
"Белия балет" с нова грешна стъпка в Ла Лига

Реал Мадрид завърши наравно 1:1 в градското дерби с Атлетико Мадрид от 23-ия кръг на Ла Лига. “Белия балет” игра с човек повече половин час, но се добра до равния чак в 85-та минута.

Първото полувреме на “Сантиаго Бернабеу” не донесе нищо интересно , но след почивката нещата се развиха доста повече. Двата отбора направиха няколко смени около час игра, но в 63-та минута Анхел Кореа реагира бурно и отправи реплики към съдията, който не мисли дълго и му показа директен червен картон.

В 78-та минута обаче, въпреки че бяха с човек по-малко, “дюшекчиите” откриха. Хосе Мариа Хименес засече центриране от Гризман при пряк-свободен удар и матира Куртоа за 0:1.

Реал Мадрид се втурна в атака, но чак в 85-та минута се добра до равния. Тони Кроос центрира от корнер, а в наказателното поле 18-годишният Алваро Родригес, който влезе като резерва, засече с глава за 1:1.

Така Реал е на седем точки от Барселона, който има и мач по-малко и може да се откъсне на десет, докато Атлетико е четвърти с 42 пункта.