Реал Мадрид надделя над Кадис и се върна към победите в Ла Лига
"Белите" записаха успех над един от опашкарите в таблицата и поправиха грешката си от миналия кръг, когато отстъпиха на Райо Валекано.

Испанският шампион Реал Мадрид се върна на победния път в Ла Лига след серията от два поредни мача без успех.

Възпитаниците на Карло Анчелоти надделяха над Кадис с 2:1 на “Сантяго Бернабеу” в среща от 14-ия кръг на шампионата.

С тази победа съставът на Реал остава на второто място във временното класиране, но вече е с актив от 35 точки.

Лидерът в таблицата – Барселона, е с 37 пункта, след като каталунците се възползваха по отличен начин от грешките на “кралете” в предишните мачове.

Първото попадение за Реал падна в 40-ата минута, когато Тони Кроос с хубаво центриране намери Едер Милитао, който пък с глава не остави шансове на стража на гостите.

В 70-ата минута пък Тони Кроос с класно изпълнение от границата на наказателното поле удвои аванса за своя отбор, а в 81-ата минута отборът на Кадис върна един гол чрез Лукас Перес.

Оттук нататък мачовете в Ла Лига спират, тъй като на 20-ти ноември ще бъде даден старт на Световното първенство в Катар. Двубоите в Испания ще се подновят в края на декември.

Реал Мадрид – Кадис 2:1

1:0 Едер Милитао 40′

2:0 Тони Кроос 70′

2:1 Лукас Перес 82′

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Реал Мадрид: Куртоа, Васкес, Милитао, Алаба, Менди, Модрич, Кроос, Чуамени, Валверде, Винисиус, Родриго

Наставник: Карло Анчелоти

Кадис: Ледесма, Карселен, Фали, Кала, Еспино, Алейо, Сан Еметерио, Алкарас, Лозано, Фернандес, Собрино

Наставник: Серхио Гонсалес