Реал Мадрид се справи с Райо Валекано след драма в края
Головете за "Кралския клуб" отбелязаха Карим Бензема и Родриго.

След като в изминалия кръг отстъпи изненадващо от Валенсия с 0:1, сега Реал Мадрид поправи грешката си.

Отборът на Карло Анчелоти надделя над Райо Валекано с 2:1 на “Сантяго Бернабеу” в сблъсък от 36-ия кръг на испанската Ла Лига.

И за двата тима мачът бе без особено значение, тъй като Реал отдавна отпадна от битката за титлата, а Райо пък се намира в златната среда на таблицата и отборът не е застрашен нито от изпадане, нито обаче има големи шансове за класиране в евротурнирите.

Първото попадение в мача падна в 31-ата минута, когато ветеранът Карим Бензема реализира поредния си гол за “кралете” след асистенция на Федерико Валверде.

В 84-ата минута домакините се върнаха в двубоя и изравниха, но “белите” в крайна сметка излязоха като победители след гол на Родриго в 89-ата минута.

На Реал Мадрид до края на сезона предстоят още два мача – срещу Севиля и Атлетик Билбао.