Реал Мадрид се върна към победите и не изпуска от очи Барселона
"Белия балет" отново е на три точки зад каталунците в преследването за титлата

Реал Мадрид победи с 2:0 Атлетик Билбао като гост в мач от 18-ия кръг на Ла Лига. Героите за “белия балет” бяха Карим Бензема и Тони Кроос.

Първата интересна ситуация в мача дойде в 20-та минута Юри Берчиче използва ръцете си, за да спре Марко Асенсио в наказателното поле на Атлетик Билбао, но въпреки претенциите на гостите, дузпа не беше отсъдена.

В 24-та минута Реал Мадрид успя да открие. След отбит удар на Марко Асенсио с глава, Карим Бензема стреля от въздуха и прати топката в мрежата на баските за 1:0.

След равностойни 30 минути след почивката, Атлетик Билбао изравни в 77-та минута след като удар от дистанция беше избит от Куртоа. Топката след това попадна в Иняки Уилямс, който я прати в опразнената врата, но се оказа, че нападателят е в засада.

Крайното 2:0 оформи Тони Кроос в 90-та минута след страхотен удар от дистанция. Така Реал Мадрид вече е с 41 точки и е на три от Барселона. Атлетик пък е осми с 26 пункта.