Реал Мадрид си върна второто място след успех срещу Хетафе
Кралският клуб се доближи на пет точки зад лидера Атлетико Мадрид

С попадения на Карим Бензема и Ферлан Менди в средата на второто полувреме Реал Мадрид надделя над Хетафе с 2:0 в мач, който беше отложен в началото на надпреварата в Ла Лига заради участието на столичани в Шампионската лига.

Успехът позволи на Кралския клуб да се върне на втората позиция в класирането с 46 точки, пет по-малко от водача Атлетико Мадрид, който е играл два мача по-малко.

Барселона остана трети с 43 точки, а Хетафе е 12-ти с 24 точки.

Реал Мадрид си върна второто място след успех срещу Хетафе 1

Победата на Реал бе извоювана в отсъствието на девет основни футболисти, като наставникът Зинедин Зиден не може да разчита на Серхио Рамос, Еден Азар, Даниел Карвахал, Федерико Валверде, Лукас Васкес, Родриго, Алваро Одрисола, Едер Милитао и Тони Кроос.

Реал Мадрид си върна второто място след успех срещу Хетафе 2

Бензема откри резултата четвърт час след почивката, когато записа 11-ия си гол за сезона – френският таран беше точен с глава след центриране на Винисиус.

Само няколко минути покъсно сънародникът на Бензема – Менди, дублира аванса на Реал, който пък изненада Давид Сория с удар от близко разстояние.

РЕАЛ МАДРИД – ХЕТАФЕ 2:0 (0:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Бензема (60), 2:0 Менди (66)

Реал Мадрид: Куртоа, Варан, Начо, Марсело, Модрич, Каземиро, Менди, Асенсио, Винисиус, Бензема, Марвин.

Хетафе: Сория, Дамиан, Кабако, Шакла, Оливера, Арамбари, Максимович, Портийо, Кукурея, Анхел Родригес, Кучо.