Реал Мадрид спечели първото място в група “F” след разгром над Селтик
"Белите" не простиха на "келтите" на "Сантяго Бернабеу".

Испанският гранд Реал Мадрид завърши участието си в груповата фаза на Шампионската лига с победа над Селтик на “Сантяго Бернабеу”.

“Белите” се наложиха над шотландския тим с разгромното 5:1 и по този начин финишираха на първото място в класирането с актив от 13 точки.

На втората позиция остана съставът на РБ Лайпциг с 12 пункта, а трети и четвърти бяха съответно Шахтьор Донецк и Селтик.

За Реал Мадрид оттук нататък предстои гостуване на Райо Валекано в Ла Лига, а за Селтик домакинство на Дънди.

Реал Мадрид спечели първото място в група "F" след разгром над Селтик 1

Домакините получиха правото да изпълняват 11-метров наказателен удар още в 5-ата минута заради игра с ръка на Моритц Йенц. С изпълнението на дузпата се нагърби Лука Модрич, който хладнокръвно преодоля Джо Харт.

В 21-ата минута “кралете” получиха втора дузпа, а за нея потвърди и системата ВАР. Зад бялата точка застана Родрига и реализира за 13-ия си гол в Шампионската лига.

Футболистите на Селтик също не останаха по-назад и получиха шанс да върнат един гол от дузпа, но в 35-ата минута, но блестящият Тибо Куртоа отрази изстрела на Йосип Юранович.

Преднината на Реал стана класическа в 51-ата минута, когато Марко Асенсио отбеляза страхотен гол от воле след хубава асистенция на Карвахал от аутлинията.

Възпитаниците на Карло Анчелоти обаче не спряха дотук и само 6 минути по-късно името си сред голмайсторите записа и Винисиус Жуниор, след като се възползва от остро подаване на Федерико Валверде.

Феде Валверде с невероятен шут от далечно разстояние разпечата вратата на Селтик за пети път в 71-ата минута, а в 84-ата минута Жота отбеляза почетно попадение за гостите.

РЕАЛ МАДРИД – СЕЛТИК 5:1

1:0 Лука Модрич 6`( д)

2:0 Родриго 21` (д)

3:0 Марко Асенсио 51`

4:0 Винисиус Жуниор 61`

5:0 Федерико Валверде 71`