Федерико Валверде и Марко Асенсио се превърнаха в герои за "белите".

Реал Мадрид постигна изключително важна победа в испанската Ла Лига по пътя към защитата на титлата си от миналата кампания.

“Кралете” победиха Осасуна като гости с 2:0 и така запазиха шансовете си за триумф в края на сезона живи.

Първото попадение в срещата падна в 78-ата минута, когато Федерико Валверде се разписа след асистенция на Винисиус Жуниор.

Марко Асенсио пък в добавеното време на мача също записа името си сред голмайсторите в двубоя, оформяйки крайния резултат на таблото.

Иначе гол на Винисиус бе отменен в 52-ата минута заради положение на засада, а в 62-ата минута домакините пропуснаха да отбележат след удар в гредата на Мой Гомес.

Отново Винисиус се разписа в 89-ата минута за гостите, но попадението му пак бе отменено от ВАР заради засада.

Чрез този успех Реал съхрани надеждите си за титлата и вече изостава на 5 точки от Барселона, но каталунците са и с мач по-малко.

Съставът на Осасуна пък е на 10-ото място с 30 точки, а в следващия кръг от Ла Лига тимът ще се изправи срещу Севиля.

Следващият съперник на Реал в шампионата пък ще е Атлетико Мадрид. Сблъсъкът между двата тима, който ще състои на “Сантяго Бернабеу”, е на 25-ти февруари.

Осасуна: Eрера; Монкайола, У. Гарсия, Д. Гарсия, Санчес; Мой Гомес, Торо, Брашанац; Р. Гарсия, Будимир, Абде

Наставник: Ягоба Арасате

Реал Мадрид: Куртоа; Начо, Милитао, Рюдигер, Алаба; Модрич, Камавинга, Себайос; Валверде, Родриго, Винисиус

Наставник: Карло Анчелоти