Реал настигна Атлетико на върха в Ла Лига след успех срещу Ейбар
Кралския клуб регистрира пети пореден успех

Реал Мадрид се изравни по точки с лидера във временното класиране на испанското първенство Атлетико, след като записа пета поредна победа –  3:1 при гостуването на Ейбар.

Двата столични тима са с по 29 точки, но “дюшекчиите” имат два мача по-малко. Реал Сосиедад е трети с 26. Съперникът на Кралския клуб – Ейбар, е 14-ти с 15 точки.

Френският таран Карим Бензема даде аванс на Реал след само шест минути игра след асистенция на Родриго, а още преди да е изтекъл и четвърт час игра, Лука Модрич удвои аванса на гостите след проницателен пас на Бензема.

Ейбар съкрати изоставането чрез зрелищно попадение на Кике Гарсия, но в заключителните акорди на двубоя Лукас Васкес бе точен и оформи крайния резултат – 1:3.

През второто полувреме се стигна до спорно положение – топката срещна ръката на Серхио Рамос в наказателното поле на Реал, последва разглеждане на ситуацията с ВАР, но съдиите в крайна сметка прецениха, че не трябва да отсъждат дузпа за Ейбар.