Реал отстреля и Атлети за шеста поредна победа
Шампионите отново оглавиха класирането

Реал (Мадрид) позволи на Барселона да се задържи малко повече от едно денонощие на върха на класирането на испанската Ла Лига.

Реал отстреля и Атлети за шеста поредна победа 1

Кралският клуб отново окупира челната позиция, след като се поздрави със заслужена победа с 2:1 при визитата на градския съперник Атлетико.

Ансамбълът на Карло Анчелоти демонстрира завидна ефективност и излезе напред в резултата още в първата си атака.

В 18-ата минута Федерико Валверде проби през центъра, след което прати топката към Орелиен Чуамени. Последва пас към Родриго, а бразилецът за пореден път показа високата си класа – 0:1.

Чуамени стана вторият най-млад играч на Реал, отличил се с асистенция в първото си дерби с Атлети след Карим Бензема, който оглави своебразната класация през 2009 година.

След още толкова минути игра Реал дублира преднината си, като този път точен бе Валверде, а автор на асистенцията – Лука Модрич.

Статистиците в Испания пък припомниха, че Валверде е бил замесен в 7 гола в последните 10 мача на своя тим – 4 реализирани попадения и 3 асистенции.

Силите на Атлети стигнаха само за едно попадение – шест минути преди изтичането на редовното време бранителят Марио Ермосо порази целта след асистенция на Антоан Гризман.

В добавеното време пък Ермосо получи втори жълт картон за нарушение при ъглов удар на неговия тим.

Шестият пореден успех на шампионите ги изстреля отново начело в класирането с максимален актив от 18 точки, следван от Барселона с 16. Атлети остава на седма позиция с 10.

Стартовите състави:

АТЛЕТИКО: Облак, Рейнилдо, Витсел, Фелипе, Йоренте, Караско, Кондогбия, Коке, Де Паул, Гризман, Феликс
РЕАЛ: Куртоа, Карвахал, Милитао, Алаба, Менди, Чуамени, Кроос, Модрич, Валверде, Родриго, Винисиус