Кралският клуб надигра Валядолид като гост

С гол на Каземиро в средата на второто полувреме Реал Мадрид надигра като гост Валядолид с 1:0 и се доближи само на три точки от водача във временното класиране Атлетико Мадрид.

“Дюшекчиите” оглавяват подреждането с 55 точки, три повече от Кралския клуб, който обаче е играл един мач повече. Съкращаването на изоставането стана възможно, след като Атлети отстъпи у дома с 0:2 на Леванте.

Четвъртата поредна победа на Реал стана факт, след като Каземиро бе точен с глава след асистенция на Тони Кроос. Това бе пети гол за сезона на бразилеца.

Статистиците пък побързаха да отбележат, че Каземиро, заедно с Юсеф Ен Несири (Севиля), оглавява своебразната класация за най-голям брой реализирани попадения с глава – по четири.