Реал се отдалечи от върха след изненадваща загуба
Марко Асенсио изпусна дузпа за гостите след точно час игра.

Тимът на Реал Мадрид, който се представя колебливо в последно време, записа изненадваща загуба в двубоя си от 20-ия кръг на испанската Ла Лига.

“Белите” загубиха гостуването си на Майорка с минималното 0:1 и така се отдалечиха още повече от лидерската позиция в таблицата.

Единственото попадение в срещата между двата тима падна още в 13-ата минута, когато Ведат Муричи надскочи Начо Фернандес за една висока топка и стреля, но се получи рикошет и кълбото влетя в мрежата на гостите, а попадението бе записано като автогол на бранителя на Реал.

В 60-ата минута пък Марко Асенсио можеше да възстанови равенството, когато бе свирена дузпа за “кралете” за нарушение срещу Винисиус Жуниор. От бялата точка обаче Асенсио не успя да реализира.

По този начин съставът на Реал остава на втората позиция във временното класиране с актив от 45 точки, докато Майорка е на 10-ото място, но вече с 28 пункта.

В следващия кръг от испанското първенство Майорка ще премери сили със Севиля, а футболистите на Карло Анчелоти ще играят с Елче.

Майорка – Реал Мадрид (1:0)

1:0 Начо Фернандес (к) (автогол) 13′