Анчелоти записа мач номер 200 начело на Кралския клуб
Реал Мадрид се класира за финала на Суперкупата на Испания, след като надделя над Валенсия с 4:3 след изпълнения на дузпи.

Редовните 90 минути, както и последвалите продължения не успяха да излъчат победител – 1:1, но хората на Карло Анчелоти няха по-прецизни при ударите от бялата точка.
Нещо повече, играчите на Реал бяха безгрешни, докато тези на Валенсия направиха два пропуска.
Носителят на “Златната топка” Карим Бензема откри резултата от дузпа в 39-ата минута преди Самюел Лино да изравни резултата в 46-ата минута в двубоя, който се игра на стадион “Крал Фад” в Рияд.
Срещата беше по-особена за Анчелоти, тъй като това бе негов мач №200 начело на Реал. Само трима треньори са водили Кралския клуб в повече срещи: Мигел Муньос (605 мача), Зинедин Зидан (263) и Висенте Дел Боске (246).

При дузпите:

Реал Мадрид:

Карим Бензема – гол; Лука Модрич – гол; Тони Кроос – гол; Марко Асенсио – гол;

Валенсия:

Едисон Кавани – гол; Ерай Джомерт – пропуск; Илайш Мориба – гол; Уго Иямон – гол; Хосе Гая – пропуск