Баският клуб е все по-близо до класиране в Шампионска лига

Реал Сосиедад изпусна победата в домакинството си на Жирона, като срещата в Сан Себастиян завърши 2:2. Баските имаха два гола аванс, но позволиха на каталунския им съперник да си тръгне с точка от “Реал Арена”.

Микел Оярсабал откри резултата за Сосиедад още в 5-ата минута, а в средата на полувремето Давид Силва вкара за 2:0. Жирона изравни още до почивката с попадения на Коуто и Стуани. Така първото полувреме предложи страхотно зрелище с 4 гола.

След почивката ново попадение не падна, като домакините имаха повече положения. Жирона остана с човек по-малко в 87-ата минута, когато Ориел Ромеу бе изгонен с втори жълт картон.

С това реми тимът на Реал Сосиедад събра 62 точки и заема 4-ото място в класирането, като увеличи аванса си на осем пункта пред петия Виляреал.

Жирона продължава битката за класиране в Европа, като сега е на 7-ата позиция с 48 точки с една аванс пред Атлетик Билбао.