Реал Сосиедад тресна Барселона и затвърди позицията си в топ 4
Каталунците допуснаха първа домакинска загуба от доста време насам

Барселона загуби от Реал Сосиедад с 1:2 в мач от 35-тия кръг на Ла Лига. Каталунците, които вече спечелиха титлата не бяха достатъчно мотивирани и бяха победени от съперника си.

Микел Мерино изненада шампионите още в 5-ата минута, когато след асистенция на Александър Сорлот даде аванс на гостите.

В 72-ата минута Сорлот затвърди успеха на своя тим и покачи резултата на 2:0. Той се разписа след асистенция на желания именно от Барселона Мартин Субименди.

В 90-ата минута Барса върна едно попадение, но то нямаше значение за изхода на срещата. Голът обаче бе важен за неговия автор Робърт Левандовски, който се бори за приза за голмайстор на Ла Лига. За моментът полякът има 21 попадения – 4 повече от втория Карим Бензема.

За Сосиедад това бе важна победа, тъй като тимът води ожесточена битка за топ 4. Те имат актив от 65 точки, което е с 5 повече от петия в класирането Виляреал. До края на първенството остават едва 3 мача, което прави шансовете на Сосиедад да участва в Шампионска лига доста големи.