Реал Сосиедад загуби точки срещу Майорка и остана зад Атлетико
Баският тим увеличи аванса си на четири точки пред петия Бетис

Отборите на Майорка и Реал Сосиедад наравно 1:1 двубой от 25-ия кръг на испанското първенство Ла Лига. Баските влезнаха като леки фаворити в срещата, но не успяха да спечелят трите точки.

С това равенство тимът на Реал Сосиедад остава на 4-ата позиция с актив от 45 точки, докато Майорка заема 10-о място с 32 точки в актива си.

Гостите от Сан Себастиан откриха резултата в 3-ата минута. Карлос Фернандес получи подаване от Давид Силва и с хубав шут порази вратата на съперника – 0:1.

Майора започна силно втората част и изравни в 50-ата минута чрез Канг-Ин Лий, който избяга от защитата на баските и преодоля Алекс Ремиро за 1:1.

В 85-ата минута домакините можеха да направят обрат, но късметът не бе на тяхна страна. Удар на Амат Ндиайе срещна десния стълб на вратата на Реал Сосиедад.