Рейдът на Байерн продължава – три точки и при визитата на Фюрт
Баварците играха през второто полувреме с 10 души след червен картон на Павар

Байерн Мюнхен записа петата си победа в Бундеслигата през този сезон, след като надигра като гост последния в класирането Гройтер Фюрт с 3:1.

Баварците унищожиха интригата още преди почивката, когато точни бяха ветеранът Томас Мюлер и Йошуа Кимих.

Рейдът на Байерн продължава - три точки и при визитата на Фюрт 1

Байерн трябваше да изиграе почти цялото второто полувреме с 10 души, след като френският бранител Бенжамен Павар получи червен картон в 48-ата минута.

Но макар и с човек по-малко, тимът на Юлиан Нагелсман не намали оборотите, а в средата на втората част настойчивостта на Роберт Левандовски доведе до автогола на Себастиан Гризбек – 0:3.

Крайният резултат беше оформен в 88-ата минута, когато швейцарецът Седрик Итен реализира с глава единственото попадение за домакините.

Байерн е начело с 16 точки от 6 мача, следван от Волфсбург – с 13, и Дортмунд – с 12, като преследвачите на мюнхенския колос са играли по една среща по-малко.