Головете на Нуньес и Салах не стигнаха за мърсисайдски успех

Ливърпул и Уулвърхямптън предложиха динамичен и изпъстрен с множество напрегнати моменти двубой от третия кръг в турнира за ФА Къп, но в крайна сметка не успяха да излъчат победител – 2:2.

Равенството на “Анфийлд” означава, че двата тима ще излъчат кой ще прескочи в следващата фаза на най-старата надпревата в света след преиграване на терена на Вълците.

Гонсало Гедеш даде аванс на гостите малко след средата на първата част, но Дарвин Нуньес изравни с наближаването на антракта.

Мохамед Салах осъществи пълен обрат за мърсисайдци седем минути след подновяването на играта, ала влезлият като резерва Хий-Чан Хуан се разписа за 2:2 четвърт час по-късно.

Гостите за секунди повяврваха дори, че са стигнали до победа на легендарния стадион, но попадението на португалския бранител Тоти в 82-ата минута беше погрешно отменено заради засада.

Мениджърът на Уулвс Хулен Лопетеги бурно оспорва решението на арбитрите, за което получи жълт картон.