Рен пак трети след оглушителна победа
Тимът от Бретан е само на три точки зад втория Олимпик Марсилия

Рен се завърна на третото място в класирането на френската Лига 1 след убедителна победа с 5:0 над Лориен в двубой от 34-ия кръг.

Превъзходството на състава от Бретан беше отчетливо през цялата среща, независимо че игра с 10 души през голяма част от второто полувреме.

Само в рамките на две минути малко преди средата на първото полувреме Рен поведе с 2:0. Бенжамен Буриго откри резултата в 17-ата минута, а след това Мартен Терие дублира преднината.

Амари Траоре вкара третия гол в 47-ата минута, а не след дълго домакините останаха в намелен състав след директен червен картон на Найеф Аугр.

Дори това обаче не секна устрема на Рен. В 79-ата минута Флавиен Тайт покачи на 4:0, а Гаетан Лаборд оформи крайното 5:0 в добавеното време.

След новата победа Рен събра 59 точки и изпревари по голова разлика Монако. Вторият Олимпик Марсилия е с 62 точки, но и мач по-малко от бретанци и монегасци.

Лориен пък заема 15-а позиция с 34 точки, но само на три над зоната на изпадащите.