Рилски спортист е супершампион на България след битка с Левски
Рилецо прибави единственият трофей, който липсваше във витрината

Рилски спортист спечели Суперкупата на страната по баскетбол след успех с 91:85 срещу Левски Лукойл и така прибави във витрината си единствения трофей, който липсваше там.

Рилски успя да вземе добра преднина в края на първата част с 25:14, а след почивката авансът на самоковци скочи до 14 точки. В края на първото полувреме Левски все пак успя да се доближи до съперника и намали изоставането до пет точки.

Третата част определено беше далеч по-добра за “сините”, които се доближиха още повече и направиха разликата само една точка. Гостите отново успяха да поведат с четири точки, Левски изравни до 78:78.

Алекс Симеонов обаче показа страхотно хладнокръвие и вкара пет точки за Рилски, с което направи преднината им недостижима, а крайното 91:85 оформи Портър от наказателната линия.