Рома излезе еднолично четвърти след успех над Специя
Пауло Дибала отново показа класата си

Рома победи Специя с 2:0 при гостуването си от 19-ия кръг на Серия А и вече еднолично е на четвъртото място в класирането след наказанието на Ювентус, което ги срина до 10-та позиция.

Гостите от Рим започнаха много активно срещата като още в 16-та минута имаха претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена. В самия край на първото полувреме обаче Рома поведе. Пауло Дибала намери Стефан Ел Шарауи, който пусна топката покрай Драговски за 1:0.

Само четири минути след подновяването на играта римляните удвоиха аванса си. Отново Пауло Дибала беше архитектът на атаката им, като този път изведе Тами Ейбрахам на отлична позиция просто да прати топката в мрежата.

Рома вече е с 37 точки – на три пред Лацио и Аталанта, които ще играят съответно с Милан и Ювентус.