Рома изстрада точката срещу Сасуоло на “Мапей”
"Римските вълци" играха с човек повече в последните 10 минути на мача

Рома и Сасуоло завършиха наравно 2:2 двубоя си от 25-ия кръг на Серия А. “Римските вълци” допуснаха пълен обрат преди в добавеното време да измъкнат точката с човек повече на терена.

След изпълнено с интересни положения първо полувреме, в продължението му Рома получи право да изпълни дузпа, а Тами Ейбрахам беше точен от нея за 0:1.

След почивката обаче равенството беше възстановено само две минути игра. Руи Патрисио си отбеляза автогол, след като топката му се изплъзна при отклоняване от Смолинг.

В 73-та минута Сасуоло успя да направи пълен обрат след като Жуниор Траоре беше намерен перфектно от Берарди и преодоля Патрисио. В 78-та Ферари си изкара втори жълт картон и капитанът на Сасуоло пое към съблекалните.

Рома натисна сериозно с човек повече и стигна до гола в 93-та минута, когато Браян Кристанте засече с глава от корнер и топката мина голлинията.

Така Рома остава на седмото място с 40 точки, докато Сасуоло е 12-ти с 30 пункта.