Рома победи Верона с голове в края, вече мисли за Лудогорец
"Вълците" са в топ 4 на Серия А след труден успех на "Стадио Марк Антонио Бентегоди"

Рома постигна много ценен и труден успех с 3:1 при гостуването си на Верона в двубой от 12-ия кръг на Серия А. “Джалоросите” играха от 36-ата минута с човек повече, като трябваше да правят обрат, за да спечелят трите точки. Победните голове за тима на Моуриньо дойдоха в края на мача, като Кристиан Волпато и Ел Шаарави се раписаха, а в края на първата част Дзаниоло бе изравнил резултата.

Верона започна добре мача и откри резултата в 27-ата минута, когато Фараони намери Павел Давидович и полският бранител прати топката във вратата на Руи Патрисио – 1:0.

В 36-ата минута обаче Давидович бе изгонен с директен червен картон, след като ВАР се намеси и реферът наказа защитника за груба игра.

В края на първото полувреме Николо Дзаниоло изравни за “вълците”, като голът бе разгледан с ВАР, но попадението остана.

През втората част Рома доминираше с човек повече на терена. “Джалоросите” обаче не успяваха да намерят верния път към вратата на съперника.

18-годишният Кристиан Волпато измъкна “вълците” с попадение в 88-ата минута. Той получи подаване от Матич и вкара така важното попадение за гостите.

В добавеното време Рома реализира и трето попадение, като Волпато се отличи и с асистенция за Ел Шаарави.

Успехът изкачи Рома на 4-ото място в Серия А, като тимът на Моуриньо събра 25 точки и има една повече от Лацио и Интер.

Верона пък продължи лошата си серия и допусна нова загуба. Тимът остана на 19-ото място в таблицата с 5 точки.