Рома с комфортна победа над Реал Сосиедад в първия мач на “Олимпико”
Стефан Ел Шаарауи и Мараш Кумбула матираха баските

Рома записа успех с 2:0 срещу Реал Сосиедад в първия осминафинален мач между двата тима в Лига Европа. Първият гол на „Стадио Олимпико“ бе отбелязан в началото на двубоя от Стефан Ел Шаарауи, а в края се разписа резервата Мараш Кумбула.

Двубоят започна много добре за “вълците”, които поведоха в 13-ата минута. Защитникът Рик Карсдорп отне топката от съперник и намери Дибала. Аржентинецът разви атаката и намери Ейбрахам, който комбинира с Ел Шаарауи и последният вкара топката майсторски в мрежата за 1:0.

Реал Сосиедад отговори с удар на Такефуса Кубо в гредата в 21-вата минута. До края на полувремето Рома доминираше на терена и пропусна няколко шанса за удвояване на резултата.

След почивката Реал Сосиеад имаше шанс да възстанови равенството. Руи Патрисио обаче се намеси много добре в 56-ата минута при удар на Диего Рико.

В 67-ата минута Андреа Белоти шутира мощно, но топката се отби в левия страничен стълб.

Три минутки преди края на редовното време Рома сложи точка на спора. Мараш Кумбула се разписа с глава след отлично центриране от корнер на Пауло Дибала.

Реваншът между двата отбора е на 16 март на стадион “Реал Арена” в Сан Себастиян.