Рома се измъчи, но този път успя да надвие Специя
"Вълците" спечелиха трудно с 4:3 двубоя срещу новака в Серия "А"

Рома спечели трудно с 4:3 днешното домакинство на Специя в среща от 19-ия кръг на Серия „А“, връщайки си за поражението от новака в турнира Купата на Италия. На 19 януари, вторник, Специя спечели с 4:2, като българинът Андрей Гълъбинов вкара първия гол в срещата и асистира за втория. Впоследствие беше присъдена служебна загуба на Рома с 0:3, тъй като наставникът на столичани Пауло Фонсека направи 6 смени, вместо 5.

Борха Майорал откри резултата в днешния мач на „Олимпико“ в 17-ата минута, но Пиколи изравни седем по-късно.

Гълъбинов не беше сред титулярите днес, но в 33-ата минута се наложи да влезе в игра, тъй като Пиколи се контузи.

Отново Майорал показа точен мерник в 52-ата и възстанови аванса на домакините, който се увеличи три по-късно с гол на Карсдорп.

В 59-ата Гълъбинов отклони топката за Диего Фариас, който намали на 2:3.

В последната минута от редовното време Крис Смолинг направи сериозна грешка в отбрана, което позволи на Даниеле Верде да изравни.

Футболистите на Специя обаче не успяха да удържат равния резултат и в добавеното време Пелегрини донесе трите точки за „вълците“.

Така след успеха Рома заема 3-ото място с 37 точки, на 6 от лидера Милан. Специя е на 14-ата позиция с 18 точки.