Рома се препъна срещу Сасуоло и остана извън топ 4
"Римските вълци" завършиха 1:1 на "Мапей"

Рома не успя да се реваншира на феновете си за загубата в римското дерби от Лацио през уикенда след като завърши само 1:1 при визитата си на Сасуоло в мача им от 14-ия кръг на Серия А.

Първата част беше по-добра за домакините, които можеха да открият чрез удари на Д’Андреа и Давиде Фратези, но топката мина встрани от целта. След почивката мачът стана по-равностоен и в 80-та минута столичани поведоха чрез отличен гол на Тами Ейбрахам, който прекъсна головата си суша с отлично попадение с глава.

Само пет минути по-късно обаче Андреа Пинамонти върна равенството след като се освободи в наказателното поле и прати подаване на Арманд Лауриенте точно под напречната греда.

Така Рома остана пети с 26 точки и има опасност да падне до седмото място ако Интер и Ювентус спечелят своите срещи от междинния кръг. Сасуоло пък е 13-ти с 16 точки.