Рома се разправи със Зоря и си гарантира място на елиминациите
"Римските вълци" се позабавляваха срещу украинския си съперник

Италианският гранд Рома не срещна никакви трудности срещу Зоря Луганск в мача им от група С на Лигата на конференциите, където е и българският ЦСКА.

“Римските вълци” победиха с комфортното 4:0 и си гарантираха място в следващата фаза на турнира.

Рома поведе след само четвърт час игра. Ел Шарауи намери Карлес Перес, който нямаше как да сбърка от няколко метра да се разпише. В 33-та минута Дзаниоло покачи на 2:0 след много хубав плътен изстрел.

След почивката “вълците” оформиха класическата си преднина. Дзаниоло подаде към Тами Ейбрахам, който елегантно чукна топката в мрежата.

В 75-та минута отново английското острие на Рома беше точно за крайното 4:0. Така Рома събра 10 точки на второто място в групата, колкото има и лидерът Бодьо/Глимт след успеха си над ЦСКА в Норвегия.