С човек по-малко Етър си тръгна с точка от Разград срещу Лудогорец II
"Виолетовите" с нова важна крачка към завръщане в елита

Отборите на Лудогорец II и Етър Велико Търново завършиха наравно 1:1 в среща от 27-ия кръг на Втора лига. “Виолетовите” могат да бъдат доволни от този резултат, тъй като играха с човек по-малко в почти целия мач.

Валери Христов от състава на Етър бе изгонен в 7-ата минута, след като спря голова атака на съперника. Вторият тим на Лудогорец не успя да се възползва от численото си предимство. Етър дори откри резултата в 62-рата минута чрез Крум Стоянов. Все пак Лудогорец II изравни чрез Цветослав Петров от дузпа в 68-ата минута и така мачът завърши 1:1.

Етър запази аванса си от девет точки пред третия Крумовград и е на десет пункта пред четвъртия Спортист Своге в битката за дирекнта промоция. Лидер е ЦСКА 1948 II, който няма как да влезе в efbet Лига.

До края на сезона във Втора лига има още седем кръга. Следващият мач на Етър е домакинство срещу втория тим на ЦСКА 1948.

Феновете могат да следят развитието на двубоите и на живо онлайн след откриване на сметка в Palms Bet.