Новакът в Серия "А" се отдалечи от зоната на изпадащите след неочаквана победа с 2:1 като гост

Новакът в Серия „А“ Специя стигна до сензационна победа с 2:1 над Наполи в междинния 16-и кръг. Българският нападател Андрей Гълъбинов не попадна в групата за двубоя на ст. “Диего Марадона”, тъй като все още лекува мускулна травма.

Резервата на партенопеите Андреа Петаня откри резултата в 58-ата минута, но Специя успя да стигне до пълен обрат.

В 68-ата Нзола върна паритета с гол от дузпа, а девет по-късно гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Исмайли.

Въпреки численото си превъзходство Наполи не само не стигна до втори гол, а допусна попадение в 81-ата минута, когато Побега донесе трите точки за гостите.

Наполи остава на петата позиция в класирането с 28 точки, докато Специя излезе от опасната зона и вече е 16-и с 14 точки.