Шампионът на Англия Ливърпул спечели домакинството си на Астън Вила с резултат 2:0 в мач от 33-тия кръг на Висшата лига.

Победата за “червените” донесе Садио Мане в 71-рата минута. В последната минута младока Къртис Джоунс отбеляза още един гол във вратата на Вила.

По този начин мърсисайдци се реваншираха за тежката загуба, която претърпяха на „Етихад“ от Манчестър Сити, през изминалата седмица. Астън Вила пък е в зоната на изпадащите и вече 9 поредни кръга няма победа. В предишният мач между двата тима, Ливърпул стигна до много трудна победа с гол чак в 87-тата минута.

Юрген Клоп направи три промени, спрямо мачът със Сити. Титулярните си места отстъпиха Роберто Фирмино, Джордан Хендерсън и Жоржиньо Вайналдум, а вместо тях – Дивок Ориги, Алекс Окслейд-Чембърлейн и Наби Кейтa.

Дийн Смит направи доста промени в състава си, в търсене на така важните за оцеляване точки. Джак Грийлиш е в стартовата единадесеторка, а под рамката на вратата застана бившият вратар на Ливърпул – Хосе Мануел Рейна. На пейката на бирмингамци е талантът с български корени Индиана Василев.

При излизането от тунела, гостите от Бирмингам направиха шпалир в чест на новите шампиони във Висшата Лига.

Срещата не започна според очакванията на Ливърпул, а точно напротив. Първите опасни ситуации бяха пред вратата на Алисон. Първият точен удар дойде след цели 30 минути игра, когато Дългас Луис опита рефлекса на Алисон, но стражът се справи добре.

Първият точен удар за домакините дойте в 37-тата минута, когато Мо Салах стреля с левия крак, но ударът му бе слаб и безпроблемен за бившия вратар на Ливърпул Пепе Рейна.

Втората част започна с две добри възможности за Вила. Първо Грейлиш стреля, но Алисън спаси. После и Ел Гази опита хубав удар, но бразилският страж отново бе на мястото си.

След час игра, Клоп опита да раздвижи представянето на своя тим, правейки тройна смяна. На терена се появиха капитанът Хендерсън, Вайналдум и Фирмино, на мястото на Окслейд-Чембърлейн, Фабиньо и Ориги.

В 71-рата Кейта намери Мане в наказателното поле, а сенегалецът разстреля Рейна със страхотен диагонален удар.

В 76-тата Фирмино проби до наказателното поле, където размени пас със Салах и шутира, но испанският вратар на Вила показа чудесен рефлекс.

В последната минута на мача Ливърпул стигна до още едно попадение. Салах по прекрасен начин свали топката за Къртис Джоунс и младокът отбеляза първия си гол във Висшата лига.

В продължението, Грийлиш опита много красиво изпълнение от малък ъгъл, но бе спрян от още по-добрата намеса на Алисън.

Стартови състави:

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Гомес, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Окслейд-Чембърлейн, Кейта, Салах, Мане, Ориги

Астън Вила: Рейна, Конса, Нгойо, Хаус, Мингс, Тейлър, Макгин, Луис, Грийлиш, Ел Гази, Дейвис, Трезеге