Вратарят на Жребците направи повече от 10 брилянтни спасявания

Mастодонтът в германския футбол Байерн (Мюнхен) се завърнa на върха на подреждането в Бундеслигата, след като се добра до късно равенство – 1:1, срещу Борусия (Мьпнхенгладбах).

Френският нападател Маркъс Тюрам изведе Жребците напред с попадение две минути преди края на първата част, а баварците съумяха да намерят пътя към мрежата чак в 83-ата минута, когато точен бе Лерой Сане.

Хората на Юлиан Нагелсман нанесоха повече от две дузини удари към Ян Зомер, който обаче демонстрираше удивителна класа и над 10 пъти спаси вратата си с особено зрелищни спасявания.

Точката върна Байерн, който е най-резултатният тим в групата с 16 попадения, на върха с 10 точки, колкото има и временният лидер Унион Берлин, който по-рано днес разгроми Шалке 04 с 6:1 като гост.

Борусия остана на шеста позиция с 8 точки.